جدیدترین ملک ها : 

افزایش یا کاهش قیمت مسکن ؟

افزایش یا کاهش قیمت مسکن ؟

کد ملک :
طبقه :
وام :
آدرس :
قیمت تومان:
نوع ملک :
متراژ :
خواب :
تاریخ ثبت : ۲۱ ام بهمن , ۱۳۹۶
81 بازدید

توضیحات بیشتر

عباس شوکتی عضو انجمن انبوه سازان؛ با بیان اینکه در پس افزایش قیمت مسکن شاهد سقوط قیمت مسکن خواهیم بود، در رابطه با پیش بینی قیمت مسکن اظهار کرد: تا چند ماه آینده شاهد کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ارزان شدن قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا خواهدبود گفت: در صورتی که مالک قیمت مسکن خود را افزایش دهد، اما تقاضای برای آن نباشد بعد از مدتی قیمت‌ها شکسته و کاهش می‌یابد.

عضو انجمن انبوه سازان تصریح کرد: طی چند ماه اخیر به دلیل افزایش حجم تقاضا برخی از مالکان به دلیل طمع در مناطقی قیمت واحد مسکونی خود را افزایش داده است.

شوکتی با اشاره به اینکه پرداخت ۳۳۰ هزار فقره تسهیلات مسکن طی یک سال اخیر زمینه ساز از بین رفتن تورم کاذب و افزایش متقاضی شده است گفت: سود سپرده گذاری ۲۲ الی ۲۴ درصد در سال‌های گذشته زمینه ساز جهش قیمت مسکن شده بود که باکاهش آن بازار به ثبات خواهد رسید.

سال ۸۱ تا ۹۲ طلایی‌ترین سال‌های مسکن

وی اظهار کرد: طی سال‌های ۷۲ تا ۷۵ رونقی در بازار مسکن ایجادو سال‌های ۸۱ تا ۹۲ طلایی‌ترین دوره مسکن برای سازندگان و مالکان به شمار می‌رود.

فعال بازار مسکن توضیح داد: از سال ۹۲ بازار مسکن متاسفانه وارد رکود شد و هم‌اکنون طی ماه اخیر شاهد جهش قیمتی نیز هستیم.

ایجاد تورم کاذب در بازار مسکن

وی با بیان اینکه جهش قیمتی مسکن طی ماه‌های به دلیل ورود سوداگران به بازار مسکن بوده است گفت: متاسفانه برخی از دلالان و سودجویان با ورود به این بازار و اعلام افزایش قیمت مسکن زمینه ساز ایجاد تورم کاذب شده اند.

عضو انجمن انبوه سازان اظهار کرد: مشاوران املاک خوشبختانه در این افزایش قیمت دخیل نبودن و سعی در کنترل قیمت دارند.

شوکتی تاکید کرد: در صورتی که مسائل اقتصادی در بازار بهبود یابد و پول‌های سرگردان وارد بازار تولید شود می‌توان امیدوار بود که اقتصاد و در نهایت بازار مسکن رونق گیرد./باشگاه خبرنگاران

مشاوره رایگان ملکی
خزائی ۰۹۱۲۲۸۹۰۶۱۵
شماره تماس : ۰۲۱۶۵۵۱۶۵۸۳
شماره تماس : ۰۲۱۶۵۵۳۳۳۱۴